fbpx

Порядок з даними в фармаконагляді. Це можливо?

25.02.2021
Порядок з даними в фармаконагляді

 

Фармаконагляд як робоча  моніторингова система з’явилась в Україні нещодавно. І одразу відчула шалене інформаційне навантаження:

 

  •     Збереження інформації про кожен препарат фармацевтичної компанії чи заявника і оперативне внесення змін;
  •     Отримання і структурування даних про побічні реакції та/або відсутність ефективності від лікарів, медичних представників та пацієнтів;
  •     Систематичний пошук і збереження валідної інформації про побічні реакції в літературних джерелах;
  •     Отримання і обмін про побічні реакції з регулятором (ДЕЦ);
  •     Вчасне подання звітів про препарати;
  •     Слідкування за інструкціями.

 

Лише від вище перерахованих пунктів голова йде обертом, а це далеко не всі документи, які необхідно відслідковувати та структурувати.

 

 

Тенденції розвитку суспільства в інформаційній сфері надзвичайно швидко охоплюють світ. У 2002 році людство отримало інформації 18…108 байт (18 Ексабайт). За п’ять попередніх років людство створило більше інформації, ніж за всю попередню історію.

Як наслідок, працівник з фармаконагляду, що живе і працює серед величезної кількості інформації, неминуче потрапляє під вплив інформаційного вибуху.

 

 

Інформаційний вибух — швидке збільшення кількості публікацій і об’єму даних, що призводить до інформаційного перевантаження, сповільнення та ускладнення процесу управління інформацією. 

 

Ми не в змозі прогнозувати, скільки інформації і про який препарат надійде до нас завтра. Епідемія підтвердила, очікувати можна будь-що, будь-коли. І до цього треба бути готовим вже зараз.

 

 

Також не варто забувати, що фармаконагляд — експертна робота, яка регулярно піддається перевіркам та аудитам, які не готові чекати, поки ви впораєтесь з інформацією. Олію у вогонь підливає ще той факт, що саме у 2021 році стартують перші офіційні перевірки регулятора ДЕЦ.

 

 

Експерт має перевірити, наскільки коректно організована робота по систематизації та впорядкуванню даних з фармаконагляду. 

Саме тому спроби відсидітися у будиночку з електронних папок та Excel таблиць приречені. Рано чи пізно настане момент інформаційного вибуху у кожній системі.

 

 

Зараз ви не знайдете бухгалтера, який би у своїй професійній діяльності не використовував системи на кшталт 1С бухгалтерія. А 15 років тому це сприймалось як модна забаганка для спеціаліста.

 

Ринок розвивається і ми разом із ним.

Тепер  вже  і для фармаконагляду він пропонує цифрові рішення .

 

 

Яка ситуація з професійними цифровими платформами на ринку фармаконагляду?

Давайте більш детально ознайомимось з основними з них.

Почнемо з підрозділів світових цифрових гігантів, таких, як Oracle та SAP.

 

До прикладу «Oracle health sciences»

 

 

 Платформа входить в орбіту продуктів Oracle, що є запорукою захисту даних та безпеки при їх використанні. Інформація розміщується на захищеному хмарному сховищі компанії.

З мінусів: компанія декларує незмінний інтерфейс і функціонал, кожен додатковий модуль з опціями докуповується окремо. Для обслуговування системи зазвичай потрібен технічний спеціаліст. Вартість такої платформи складає сотні тисяч євро. 

 

Наступна категорія європейських розробників «Extedo SafetyEasy™»

 

 

Платформа створена німецьким розробником цифрових продуктів для системи фармаконагляду. Вона систематизує інформацію про побічні реакції, зберігаючи дані на своєму хмарному сховищі. Додатково може надаватись послуга інформування про подачу звітів та створення шаблонів документів в окремій конфігурації системи. Вартість встановлення базового комплекту з річною підтримкою коштуватиме близько сотні тисяч євро для користувача. А скільки акаунтів потрібно надати для вашого відділу з фармаконагляду?)

 

Прогрес не стоїть на місці. Українські розробники, які неодноразово доводили, що готові включатись в успішну конкуренцію з цифрових продуктів, теж вивели на ринок свої платформи для фармаконагляду. Деякі із них – професіонали технічної галузі, що вирішили створити продукт для фармакологічного ринку, перебравши досвід від колег. Інші прагнуть удосконалити процес своєї роботи, купуючи закордонну основу бази, та адаптувати її під «свої» потреби. Найперспективніші компанії мають команду експертів фармакологічної індустрії, технічних спеціалістів та внутрішніх клієнтів, які розробляють найбільш технологічну, інтуїтивно зрозумілу «friendly» платформу. 

 

Наразі існує 3 групи українських розробників таких систем.

 

«DS Data Base»

Розроблені більше 3 років тому.

Пропонують своїм клієнтам картку препарату, можливість обміну побічними реакціями з регулятором ДЕЦ. Як у європейських розробників, основною їхньою функцією є внесення та зберігання даних у систему. Попри те, що платформі 3 роки, вона порівняно недавно перейшла на хмарну технологію.

Позиціонують себе, як партнерів ДЕЦ. Та чи є це плюсом для користувача? І чи може змінюватись система, пов’язана із держустановами під потреби користувача, швидко реагуючи на її потреби? 

Разом з тим, цінова політика продукту, що в сотню разів дешевша за описані зарубіжні аналоги, може приємно здивувати споживача. 

 

“Drug card”

 

 

Пропонують зручний користувацький інтерфейс та картку препарату. Система має нову та важливу для спеціаліста з фармаконагляду функцію «автоматизованого літературного пошуку», що має за мету перетворити рутинну роботу з пошуку нової інформації про препарат в літературних джерелах, на легкий автоматизований процес.

Компанія розробник, що спеціалізується виключно на інформаційних технологіях, вийшла на фармринок зі своєю пропозицію лише у грудні 2020 року, та наразі немає реальних відгуків від експертів з фармаконагляду про безпеку та зручність користування платформою.

Цінова політика платформи досить близька з попереднім українським розробником.

 

Щоб забезпечити вас повною інформацією для вибору, ми внесли нашу базу до порівняння.

 

Цифрова платформа з фармаконагляду створена нашою компанією, як невід’ємний інструмент в роботі наших експертів.

Саме завдяки нашим внутрішнім клієнтам, команді розробників вдалося поєднати високий рівень безпеки даних з інтуїтивним інтерфейсом та зрозумілими користувацькими функціями для експерта.

Інформація заявників, які використовують платформу, зберігається на серверах, що розміщені в Дата центрах TAER III, в Україні, встановлені у відмово стійких хмарних рішеннях та отримали міжнародний сертифікат ISO 27001:2013.

Щодобово здійснюється повноцінне резервне копіювання на сервер Amazon в Амстердамі по протоколу шифрування даних.

 

Що відрізняє OtiPharm Data Pro від конкурентів?

 

 

  •     Можливість працювати як з комп‘ютера, так і зі смартфона чи планшета. Ваша інформація з вами 24/7;
  •     Інформація, що прив’язується до картки препарату включає в себе не тільки побічні реакції, а й інструкцію, супутні документи, літературні пошуки та всю наявну інформацію про препарат, який вам необхідно додати;
  •     Функція автоматизованого літературного пошуку, дає можливість встановити регулярний пошук відповідно до заданих вами параметрів;
  •     Функція обміну xml файлами з регулятором ДЕЦ та створення шаблонів документів для експерта з фармаконагляду буде додатковим бонусом.

 

І це лише частина функціоналу, що входить в базову версію продукту.

За два роки наша команда обробляла велику кількість запитів та даних, що надходять до нас. Завдяки нашим клієнтам, їх правкам і побажанням, система платформи постійно розширювала свій функціонал, пройшовши шлях від сирого та амбіційного продукту до максимально функціонального робочого інструменту, який став по праву «Надійним помічним фармексперта».

Та на цьому ми не зупиняємось. У планах 2021 року подальше вдосконалення регулярного літературного пошуку та багато нових корисних опцій, які не залишать вас байдужими. 

 

Хоча платформа на ринку трохи більше двох років, нашими клієнтами вже стали такі поважні вітчизняні виробники, як Фармацевтична Фірма «Дарниця», “Biopharma, STADA Group”, “ІтерХім», «БХФЗ / BCPP» та інші.

Ми, звичайно, не виставляємо вартість платформи у сотні тисяч євро, та впевнені, що зможемо бути партнерами не тільки виробників лікарських засобів, а й виробників БАДів та косметологічних засобів, що поділять наші цінності та бажання до розвитку.

 

Більш детально про повний функціонал та точну вартість продукту можна дізнатись тут www.otipharmdatapro.com.ua